Επίσκεψη των μαθητών/τριών της Β΄τάξης στην 1η ΤΑΞΑΣ στο Στεφανοβίκειο.

Την Τρίτη 15-3-2022 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριών της Β΄ Λυκείου στην 1η ΤΑΞΑΣ στο Στεφανοβίκειο. Οι μαθητές/τριες ενημερώθηκαν, από τους Αξιωματικούς της 1ης Ταξιαρχίας Αεροπορίας Στρατού, για τον τρόπο επιλογής του προσωπικού και την ποιότητα της ζωής των στελεχών της μονάδας αλλά και για τις δυσκολίες και τις θυσίες που απαιτούνται. Είχαν επίσης την ευκαιρία να επισκεφτούν τα ελικόπτερα, και να ενημερωθούν για την λειτουργία τους, τη συντήρησή τους και την αποστολή τους.

Είχαμε τη χαρά να συναντήσουμε  και μαθητές, παρελθόντων ετών, του σχολείου μας που υπηρετούν και σταδιοδρομούν στη 1η Ταξιαρχία  Αεροπορίας Στρατού.

Ευχαριστούμε το προσωπικό της μονάδας για την υποδοχή ,τη φιλοξενία και την ενημέρωση των μαθητών.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί: Μαγδαληνή Ροβολή, Καρκαλέτσος Χρήστος και Σιαφάκας Θωμάς.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...