Επιστολή – Πρόσκληση προς τα μέλη του Συλλόγου Γονέων

Καρδίτσα 16/10/2015

Επιστολή ? Πρόσκληση

Αγαπητοί Γονείς

Οι εξελίξεις των τελευταίων ετών στην κοινωνική και οικονομική κατάσταση όλων επηρεάζουν και τροποποιούν και τις διαδικασίες εκπαίδευσης των μαθητών του Λυκείου. Είναι επίτευγμα, που σ? αυτά τα πλαίσια κατορθώθηκε πέρυσι να αναγνωριστεί νομικά ο σύλλογος Γονέων, με νέο καταστατικό, που τον καθιστά νομικά τυπικό και αυτό οφείλεται στη συμβολή όλων σας. Εκείνο που αναζητείται και αποτελεί προσδοκία, είναι η ενεργή συμμετοχή όλων των μελών στα δρώμενα του Σχολείου.

Καλείστε λοιπόν την Πέμπτη 22/10/2015 στις 5:30 το απόγευμα στο Σχολείο, σε συνάντηση ? συνέλευση με θέματα ενημέρωσης και συζήτησης και πράξης:

1. Ενημέρωση για το νέο πρόγραμμα σπουδών του Λυκείου και σύστημα πρόσβασης στην  Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, από το Κέντρο Συμβουλευτικής Καρδίτσας.
  2. Ενημέρωση για τη φοίτηση και την παρουσία των μαθητών στο Σχολείο.
  3. Ενημέρωση για την επικοινωνία σας με το Σχολείο και κάθε άλλο θέμα σχετικού ενδιαφέροντος.
  4. Ανοικτή συζήτηση για θέματα που απασχολούν τους γονείς και αφορούν το Σχολείο.
  5. Αποτύπωση της ανεργίας μελών του συλλόγου, διερεύνηση αναγκών σίτισης μαθητών.
  6. Εγγραφή νέων μελών στο σύλλογο, συζήτηση της συνέλευσης και αρχαιρεσίες για την ανάδειξη τακτικού Διοικητικού Συμβουλίου.

Για το ΔΣ του συλλόγου Γονέων                                             Για το Σύλλογο Εκπαιδευτικών

Ο Πρόεδρος                                                                         Ο Διευθυντής

Αθανάσιος Κουρόγλου                                                             Γεώργιος Λίτσιος

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...