Μαθητικός Διαγωνισμός με θέμα: «Διαγωνισμός γρίφων, Λογικής και Μαθηματικών» 2019

Ο Διαγωνισμός διοργανώνεται από το 3ο  ΓΕΛ  Κομοτηνής, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ροδόπης και το παράρτημα Ροδόπης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας και απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες όλων των τάξεων των Γυμνασίων, των Γενικών Λυκείων και των ΕΠΑ.Λ. της χώρας.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 6-7 Απριλίου 2019 στον χώρο του 3ου ΓΕΛ Κομοτηνής. Οι αιτήσεις συμμετοχής θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά (μέσω ηλεκτρονικής φόρμας, η διεύθυνση της οποίας θα κοινοποιηθεί στους ενδιαφερόμενους με την ανακοίνωση της προκήρυξης του διαγωνισμού) από τη Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2018 έως τη Δευτέρα 4 Μαρτίου 2019.Την αξιολόγηση των απαντήσεων των διαγωνιζόμενων ομάδων θα επιμεληθεί επιστημονική επιτροπή.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...