Προκήρυξη μαθητικού Εικαστικού Διαγωνισμού για την αφίσα του 9ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας 2019

Το Πανελλήνιο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας (www.digifest.info) δίνει κάθε χρόνο τη δυνατότητα στους μαθητές να δημιουργήσουν και να παρουσιάσουν στο κοινό τα ψηφιακά έργα που αναπτύσσουν στο Σχολείο τους. Το Φεστιβάλ τελεί υπό την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και πέρυσι πραγματοποιήθηκε ταυτόχρονα σε 13 πόλεις της Ελλάδας με τη συμμετοχή άνω των 7.000 μαθητών, την υποστήριξη 716 εκπαιδευτικών από 338 σχολεία και παρουσιάστηκαν 522 ψηφιακά έργα. Την Οργανωτική Επιτροπή του Φεστιβάλ αποτελούν Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου και εκπαιδευτικοί Πληροφορικής.

Οι μαθητές που ενδιαφέρονται για αναλυτικές πληροφορίες και θέλουν να δηλώσουν συμμετοχή  μπορούν ΕΔΩ

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...