Σχολική Εβδομάδα Εθελοντισμού

Την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 στα πλαίσια της σχολικής εβδομάδας εθελοντισμού «Let’s do it Greece – Νοιάζομαι και Δρω» μαθητές/τριες της Α΄ και  Β’ τάξης του 2ου Γενικού Λυκείου Καρδίτσας υλοποίησαν δράση με σκοπό την ευαισθητοποίηση και την εθελοντική συμμετοχή για κοινωφελή σκοπό. Ασχολήθηκαν  με τον καθαρισμό της αυλής του σχολείου τους, περνώντας το μήνυμα της αλλαγής για βελτίωση και προστασία του περιβάλλοντος. Αφιερώνοντας λίγες ώρες, φρόντισαν τον χώρο γύρω τους και έδειξαν ότι με απλές ενέργειες μπορούμε όλοι μας να αλλάξουμε προς το καλύτερο το περιβάλλον στο οποίο διαβιώνουμε.
Υπεύθυνοι της δράσης ήταν ο Διευθυντής του σχολείου κ. Βησσαρίων        Γκαραγκούνης,  ο κ. Δημήτριος Τσαπαρλής  και ο κ. Νικόλαος Ντελής, εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...