Συγχατηρήρια στην ομάδα ποδοσφαίρου των κοριτσιών!

Παίζοντας δυνατά και με ψυχή η ομάδα ποδοσφαίρου των κοριτσιών του Σχολείου, σήμερα Πέμπτη 27 Νοεμβρίου 2014, νίκησε την αντίστοιχη ομάδα του Λυκείου Μουζακίου και έγινε πρωταθλήτρια ξανά, όπως την προηγούμενη χρονιά! Σε έναν αγώνα που οι μαθήτριες -αθλήτριες του Λυκείου Μουζακίου είχαν την πρωτοβουλία και την κατοχή μπάλας, η ομάδα του 2ου Λυκείου, παίζοντας ψυχωμένα και αποφασιστικά, ισοφάρισε δυο φορές και με σκορ 3-1 στα πέναλτυ πήρε τη νίκη και το Τοπικό Σχολικό Πρωτάθλημα!!

Ο αγώνας ήταν δυνατός, έγινε σε αθλητικότατα πλαίσια και οι αθλήτριες και των δυο ομάδων αγκαλιάστηκαν στο τέλος, εκφράζοντας με έμφαση το αθλητικό πνεύμα!!

Μπράβο στην ομάδα! Μπράβο στην ομάδα του Λυκείου Μουζακίου! Μπράβο σε όλους τους φιλάθλους μαθητές!! Καλή συνέχεια!!!

Ο σύλλογος εκπαιδευτικών του Σχολείου!

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...