Τελετή Βράβευσης Μαθητών στα Μαθηματικά

Την Κυριακή 21/10/2013 πραγματοποιήθηκε στο κατάμεστο Κινηματοθέατρο της πόλης μας, η βράβευση των μαθητών Δημοτικών Γυμνασίων και Λυκείων του Νομού μας που διακρίθηκαν την περασμένη σχολική χρονιά στους Μαθηματικούς Διαγωνισμούς της ΕΜΕ ήτοι στον “Μικρό Ευκλείδη” για το Δημοτικό και στους “Θαλή” και “Ευκλείδη” για το Γυμνάσιο και το Λύκειο. Κεντρικός ομιλητής ήταν ο κ. Γεώργιος Δημάκος Καθηγητής του Πανεπιστημίου Αθηνών και Πρόεδρος του ΔΣ της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας, ενώ παρευρέθησαν και χαιρέτησαν την εκδήλωση ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Καρδίτσας κ. Καρανίκας Θωμάς, η Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Ευθυμία Μητσιάδου, ο Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών κ. Δημήτριος Ντρίζος και ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ.Κων/νος  Παπαλός.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...