Τιμητική βράβευση αποφοίτου του 2ου ΓΕΛ Καρδίτσας

Παρουσία του Προέδρου της Δημοκρατίας, κ. Προκόπιου Παυλόπουλου, πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, 20 Απριλίου 2018 στην Παλαιά Βουλή η βράβευση των «Πρώτων εκ των Πρώτων» αποφοίτων Λυκείου από όλη την Ελλάδα, στο πλαίσιο του προγράμματος «Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία» που έχει καθιερώσει από το 2003 η Eurobank.

Μεταξύ των 58 αριστούχων που αναδείχθηκαν οι άριστοι μεταξύ των αρίστων, βραβεύτηκε και ο μαθητής του σχολείου μας Λούκας Απόστολος του Ηλία ως αριστούχος απόφοιτος του 2ου Γενικού Λυκείου Καρδίτσας που έλαβε τον υψηλότερο αριθμό μορίων στις Πανελλαδικές εξετάσεις για το σχολικό έτος 2016-17 και εισήχθη στην Ιατρική σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Η βράβευση έγινε από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, κ. Προκόπιο Παυλόπουλο, τον Πρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου της Τράπεζας, κ. Νικόλαο Καραμούζη και τον Διευθύνοντα Σύμβουλο της Eurobank, κ. Φωκίωνα Καραβία. Την εκδήλωση τίμησαν επίσης με την παρουσία τους, ο Πρωτοσύγκελλος της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Θεσπιών κ. Συμεών, ο Πρόεδρος του Ταμείου Χρηματοπιστωτικής Σταθερότητας, κ. Γιώργος Μιχελής, ο Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος του Ταμείου Χρηματοπιστωτικής Σταθερότητας, κ. EricTourret, ο Πρόεδρος του ΣΕΒ, κ. Θεόδωρος Φέσσας καθώς και εκπρόσωποι της ακαδημαϊκής και εκπαιδευτικής κοινότητας, εκπρόσωποι φορέων, ανώτατα στελέχη της Eurobank, γονείς και συγγενείς των βραβευθέντων φοιτητών.

Ευχόμαστε στον Απόστολο συγχαρητήρια για την επιτυχία του και καλές σπουδές.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΓΕΛ Καρδίτσας

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...