Πρόσκληση προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών-μαθητριών του 2ου Γενικού Λυκείου Καρδίτσας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

από το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου  Γενικού Λυκείου Καρδίτσας προς  τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών-μαθητριών του σχολείου.

Σας  καλούμε  σε  συνάντηση

την  Τρίτη  6  Φεβρουαρίου  στις  5:30 μμ

στην αίθουσα εκδηλώσεων του   2ου Γενικού Λυκείου Καρδίτσας

για να συζητήσουμε θέματα που αφορούν το Λύκειο και τη λειτουργία του Συλλόγου μας.

Ενδεικτικά θέματα:

1. Ενημέρωση για τις ενέργειες που έχουν γίνει ως τώρα για την ασφάλεια των μετακινήσεων των μαθητών από και προς το Λύκειο.
  2. Ενέργειες για τη νόμιμη λειτουργία του Συλλόγου.
  3. Προβλήματα σε διδακτικό προσωπικό και συντήρηση κτιρίου.
  4. Συνεννόηση και συντονισμός με τους άλλους Συλλόγους Γονέων (τόσο του κτιρίου που στεγάζεται το 2ο Λύκειο όσο και με αυτούς που υπάρχουν στην Καρδίτσα)
  5. Κυλικείο

ΥΓ. Θεωρούμε αυτονόητο πως θα έχουμε τη δυνατότητα να συζητήσουμε και οποιοδήποτε θέμα προταθεί από           κάποιο μέλος του Συλλόγου μας και δεν έχει συμπεριληφθεί στα παραπάνω.

Για το ΔΣ

Τάσος Γκαραγκάνης                                              Παναγιώτης Καμινιώτης

(Πρόεδρος)                                                               (Γραμματέας)