Διακρίσεις μαθητών του 2ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας

-Στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Στίβου Γενικών Λυκείων και ΕΠΑ.Λ. που διεξήχθη στις Σέρρες, στις 22-23 Απριλίου 2024, ο μαθητής της Α΄ τάξης Παναγιώτης Σάλτης , που αγωνίστηκε στα 10 χιλιόμετρα βάδην, κατέκτησε τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο κάνοντας χρόνο 50.37.83.

-Στο International Taekwondo Hereya Open E2 που διεξήχθη στην Σόφια της Βουλγαρίας, την 21 η Απριλίου 2024, η μαθήτρια της Α΄ τάξης Κωνσταντίνα Χαρόβα  κατάφερε μετά από τρεις νικηφόρους αγώνες να ανεβεί στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου κατακτώντας το Χρυσό Μετάλλιο στην κατηγορία της.

Η Δ/νση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια και στους δύο και τους εύχονται οι προσπάθειές τους να στέφονται πάντα με επιτυχίες!